Terapeuták, pszichológusok jelentkezését várjuk!

Nyíregyházán és vonzáskörzetében még nem ismert a művészeti terápiás tevékenységet végző szakemberek munkája, holott egyre több képzett zeneterapeuta, művészetterapeuta, meseterapeuta kezdte meg a térségben a munkáját. Ezekre a terápiás módszerekre égető szükség van az új generáció harmonikus személyiségfejlődésében. Vannak pszichológusok, intézmények, akik ismerik a művészeti terápiás eljárások hatásait és szupervízióban szívesen dolgoznának vele, ám ők sem tudnak ajánlani helyben elérhető szakembereket.

Egyesületünk ezért szeretné egy adatbázisban tömöríteni az érintett szakembereket, terapeutákat és pszichológusokat egyaránt, akik a művészetek gyógyító erejével dolgoznak. Egymás megtalálásával szeretnénk évente néhány alkalommal workshopokat is szervezni, ahol Nyíregyháza lakóközössége is kipróbálhatna néhány technikát, megtapasztalhatja segíthet-e neki egy ilyen szolgáltatás, mennyire passzol ő bele egy-egy ilyen foglalkozásra? A jelentkezéseket az egyesület elérhetőségein várjuk.

Vélemény, hozzászólás?